31

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام عکاسی از خانم ها، ناگهان تمام ایده هایتان را فراموش کرده باشید و برای ژست دادن به سوژه دچار مشکل و سردرگمی شده باشید. در این مواقع می توانید از نمونه هایی مانند نمونه های زیر به عنوان راهنما استفاده کنید.

ژست های این مقاله به عنوان یک راهنمای اولیه در نظر گرفته شده اند. پیشنهاد می کنم که این ژست ها را به همراه سوژۀ خود مرور کنید (به خصوص اگر سوژۀ شما در این زمینه بی تجربه است). هنگام عکسبرداری با سوژۀ خود گفتگو کنید و اگر بعضی ژست ها نامناسب است یا در آن موقعیت جوابگو نیست حتمأ در این خصوص با وی تبادل نظر کنید. این مسأله خیلی اثرگذار است و اعتماد طرفین را نسبت به آن چه انجام می دهید بالا می برد.

ژست شماره 1:

این ژست برای شروع کار خیلی ساده و راحت است.  در صورتی که این ژست را از زوایای مختلف و متفاوت عکاسی کنید، نتایجی جالب و خاص به همراه خواهد داشت.

ژست شماره 2:

در عکاسی پرتره، معمولأ دست ها دیده نمی شوند و یا اگر هم دیده شوند نقش قابل توجهی ایفا نمی کنند؛ ولی شما می توانید برای خلاقیت بیشتر از مدل خود بخواهید که دست هایش را در حالت های مختلف، اطراف سر و صورت بازی دهد تا به ژست قابل قبول و متفاوتی برسید. البته همواره به خاطر داشته باشید که از کف دست ها عکاسی نکنید بلکه دست ها را از کنار عکاسی کنید.

ژست شمارۀ 3:

این هم یک ژست دوست داشتنی در حالت نشسته! نوک زانوهای مدل باید به هم چسبیده باشند. زاویۀ دید را نسبت به مدل کمی بالا ببرید و عکس بگیرید.

ژست شمارۀ 4:

یک حالت زیبای دیگر! برای عکاسی از این مدل، روی زمین دراز بکشید و با مدل در یک سطح قرار بگیرید.

ژست شماره 5:

یک ژست ساده و ابتدایی دیگر که البته هنوز هم عکس هایی خیره کننده می آفریند! از مدل بخواهید روی زمین دراز بکشد. شما هم روی زمین دراز بکشید و با مدل در یک سطح باشید و عکس بگیرید. حین عکس گرفتن برای پیدا کردن زاویۀ بهتر دور مدل به آهستگی حرکت کنید و از وی بخواهید حالت دست و سر خود را تغییر دهد.

ژست شمارۀ 6:

یک ژست ساده برای مدلی که روی زمین نشسته است!

ژست شمارۀ 7:

و این هم یک ژست نشسته و سادۀ دیگر که البته خیلی هم دوستانه به نظر می رسد!

ژست شمارۀ 8:

ژستی جذاب که تمام زیبایی های فیزیکی بدن را نشان می دهد و برای عکاسی سیلوئت هم بسیار جوابگوست.

امیدوارم این ژست ها برای شروع کمک کننده باشند. در آینده پوزهای دیگری را هم معرفی می کنم.

(منبع: digital photography school/ ترجمه: متین کاشانی فرید)

/ 2 نظر / 32 بازدید
گربه

چه عجب ! خسته نباشی . مبارک پست جدید.

ارغوان

وبلاگ هاتون خیلی خوشگلن شما هنرمندین [گل][گل] منم خیلی برای هنرمندان احترام قائلم هرچند که واقعی نیس ولی تقدیم به شما [گل]