عکّاسخانۀ نصفه نیمه کجاست؟

ورود شما را به عکّاسخانۀ نصفه نیمه خوشامد می گویم!

عکّاسخانۀ نصفه نیمه کجاست؟

این روزها، دوربین های عکاسی در اکثر خانه ها هستند. بعضی کوچک و با قابلیّت های خاص یک دوربین خانگی، و بعضی دیگر حرفه ای. دوربین های موبایل را هم در این میان نمی توان نادیده گرفت! روز به روز به تعداد افرادی که تمایل دارند تا این وسیله را به دست گرفته و تصاویر خاصّ خودشان را ثبت کنند اضافه می شود و کمتر کسی است که تا به حال احساس نیاز نکرده باشد تا عکسی زیبا از خودش، یک منظرۀ زیبا و یا یک روز به یاد ماندنی داشته باشد.

به همین خاطر الان که حدودأ 2 ماه از راه اندازی وبلاگ نصفه نیمه می گذرد و احساس می کنم از لحاظ نوشتار تا حدودی خطّ مورد نظرم را پیدا کرده ام، تصمیم گرفتم تا وبلاگ جدیدی را با عنوان "عکّاسخانۀ نصفه نیمه" راه اندازی کنم تا محلی باشد برای ارائۀ نصفه نیمه های عکاسی. نصفه نیمه هایی که امیدوارم به کار دوستان فعلی و دوستان آینده بیاید.

عکّاسخانۀ نصفه نیمه قرار نیست یک آموزشگاه با یک خط سیر مستقیم و پیوسته باشد. حتی قرار هم نیست که وقت زیادی از شما بگیرد. می خواهم سعی کنم همان سبکی را که در وبلاگ نصفه نیمه دارم، در این جا و البته با تِمِ عکاسی پیاده کنم و خودم هم نمی دانم که تا چه حد موفق باشم. قرار است که مطالب خیلی تخصصی نباشد و نیاز به پیش زمینۀ عکاسی هم نداشته باشد. همه فهم و ساده باشد و راحت به ذهن سپرده شود. دلم می خواهد دفعۀ آینده که خواننده ای از این وبلاگ، دوربین (یا موبایلش) را بلند کرد و کادر بست، قبل از فشار دادنِ آن دکمۀ معروف (شاتِرِ دوربین)، یکی از این نصفه نیمه ها به خاطرش بیاید و در صورت نیاز تجدید نظری بکند.

از طرف دیگر، این عکّاسخانه قرار است من را هم به عکاسی و دنیای خاص و جذابش که مدت هاست از آن فاصله گرفته ام نزدیک کند.

امیدوارم که اگر چه مطالبی که خواهم نوشت برای عزیزانی که خود متخصص در عکاسی هستند به لحاظ مفهوم نو نخواهد بود، از لحاظ نوع ارائه برایشان تازگی داشته باشد.

پیشاپیش از همۀ عزیزانی که در این مسیر من را همراهی خواهند کرد، تشکر می کنم.

مدیریّتِ عکّاسخانۀ نصفه نیمه

متین کاشانی فرید 

/ 0 نظر / 13 بازدید