24

هنر، به ندرت می تواند در انزوا به کمال برسد...

مطالعه در آثار هنریِ دیگران به شما کمک می کند تا سبک خودتان را پرورش دهید و دانشتان را بالا ببرید.  هر روز زمانی را به مطالعه روی آثار دیگران اختصاص دهید. در موردِ روش هایی که برای خلقِ اثرشان به کار برده اند فکر کنید و سعی کنید که تکنیک ها و روش ها را با تمرین، کپی برداری کنید.

یکی از ابزار مهم برای عکاسانِ مدرن، ارتباطات اینترنتی و آنلاین و حتی بعضأ رو در رو با دیگر هنرمندان است. اجتماعات آنلاین مثل face book، twitter و flicker گزینه های مناسبی هستند تا کارتان را به معرض نمایش گذاشته و از آن بهتر به بحث و تبادل نظر بپردازید. این فضاها هم چنین به شما این امکان را می دهند تا پروژه هایی را به اشتراک گذاشته و با هم همکاری کنید و توانمندی هایتان را ارتقا دهید و تجارب جدید و مهمی کسب کنید.

در زندگی واقعی شما فقط می توانید گروه ها و کلوب های محلیِ خود را بررسی کنید. این که شخصأ با دیگر عکاسان و هنرمندان در تماس باشید روشی بسیار عالیست تا مشغولیت های عکاسیتان را افزایش دهید. هم چنین شاید به شما شانس ها و فرصت های جدیدی بدهد تا درگیری های جدیدی را با عکاسی تجربه کنید و نهایتأ راهِ خود را در عکاسی پیدا کنید.

منبع: digital-photography-school/ ترجمه: متین کاشانی فرید

/ 0 نظر / 22 بازدید