28

چند نکته برای عکاسی از رعد و برق:

  • حتمأ از یک سطح ثابت برای قرار دادن دوربین استفاده کنید. اگر چه سه پایۀ عکاسی بهترین بازده را دارد و بیشتر توصیه می شود، اما دیگر سطوح هم قابل استفاده هستند.

  • از ان جا که پیش بینی زمان دقیق برق زدن و فشردن شاتر در ان زمان عملی نیست، از سرعت های پایین شاتر مثل 30 ثانیه و یا حتی تنظیمات bulb استفاده کنید. 
  • اگرچه رعد و برق در آسمان رخ می دهد، اما فراموش نکنید که با قرار دادن یک سری مناظر یا عناصر (مثلأ ساختمان) در کادر خود می توانید جذابیت تصاویر را چند برابر کنید.
  • فوکوس را به صورت دستی تنظیم کنید. از آن جا که رعد و برق و عکاسی از آن عمدتأ در شب است، فوکوس اتومات زیاد نتیجه بخش نخواهد بود چرا که دوربین در تاریکی به دنبال نقطه ای برای فوکوس خواهد گشت. بهتر است که خودتان دوربین را به صورت دستی برای آسمان فوکوس کنید و عکسبرداری کنید.
  • صبور باشید! این یکی از بزرگ ترین رموز موفقیت است. تجهیزات خود را بشناسید و با تنظیمات آن آشنا شوید. در صورتی که یک شات را از دست دادید نگران نشوید. فرصت بسیار است!
منبع: digital photography school/ ترجمه و برداشت آزاد: متین کاشانی فرید
عکس ها از منبع!
/ 1 نظر / 40 بازدید
سامانه 48

سلام به شما دوست خوبم . بنده شما رو دعوت به بازدید از سامانه 48 می کنم . لطفا بعد از بازدید از وب سایت ما و در صورت تمایل می توانید با نام "سامانه48" سایت ما را لینک کرده و پس از اطلاع به ما وبلاگ شما را با نام پیشنهادی خودتان لینک خواهیم کرد. به امید همکاری با شما