عکّاسخانۀ نصفه نیمه
نصفه نیمه های عکاسی برای همه
17
نویسنده: متین کاشانی فرید - سه‌شنبه ٢٠ مهر ۱۳۸٩

مهمانی، زمان مناسبی برای دور هم جمع شدن دوستان و خانواده و سپری کردن اوقاتی شاد و مفرح است. در این جا به چند نکتۀ ساده اشاره می کنم که با رعایت کردن آن ها می توانید عکس های ماندگاری از مهمانی ها ثبت کنید.

  1. بسته به نوع مهمانی ممکن است لازم باشد تا شما زودتر از مهمان ها در مجلس حضور داشته باشید تا تصاویری از دکوراسیون، غذا، کیک و... ثبت کنید.
  2. معمولأ در مهمانی ها، مهمان ها در یک گروه بزرگ جمع نمی شوند و به گروه های کوچک تر تقسیم می شوند. زمانی که همۀ مهمان ها در یک زمان در یک اتاق هستند، یک عکس گروهی بگیرید و پس از آن، این عکس چون گنجینه ای ارزشمند برایتان خواهد بود.
  3. دوربینتان را روشن و دم دست نگاه دارید تا برای اتفاقات غیر منتظره آماده باشید.
  4. شما می توانید زمانی که دوستان و خانواده تان حتی متوجه نیستند که در حال عکاسی از آن ها هستید، عکس بگیرید. این باعث می شود تا تصاویر احساسی زیبایی از آن ها ثبت کنید.
  5. یکی از رایج ترین مسائلی که هنگام عکاسی در مهمانی ها رخ می دهد، قرمز شدن چشم ها در عکس است. برای حل این مسأله از مهمانان بخواهید تا به جای نگاه کردن درون لنز دوربین، به کمی بالاتر از شانۀ شما نگاه کنند. این کار تا حدود زیادی شانس قرمزی چشم ها را کاهش می دهد.
  6. از امتحان کردن زوایای دید مختلف نهراسید. شما می توانید زانو بزنید و خودتان را هم قد یک کودک کنید و از او عکس بیاندازید و یا این که بالای یک صندلی بروید و یک نمای کلی و از بالا را ثبت کنید.

(منبع: digital-photography-school/اقتباس و ترجمه: متین کاشانی فرید)

عکس زیر از سایت منبع!

مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :